Корисні поради

Шановані клієнти!

Ми рекомендуємо своїм клієнтам після завершення сезону експлуатації одягу проводити її чистку. Це допоможе продовжити термін служби Ваших речей.

Переконливо просимо Вас мати на увазі, що самостійні спроби виведення плям хімікатами або водою можуть привести до їх закріплення, а також до псування виробу в процесі чищення.

Нагадуємо Вам, що вироби із замші, нубука, нопатона, з нанесеним блиском і дублянки не можна надовго залишати на дуже яскравому сонячному або електричному світлі. Під його впливом вироби світлих і яскраво виражених кольорів можуть придбати жовтуватий або брудно-сірий відтінок.

Якщо на вулиці волога погода – не кваптеся вішати дублянку або шкіряне пальто у шафу. Спочатку просушіть річ, але обов'язково далеко від джерела тепла. Не сушіть виріб феном, не кладіть на батарею.

Ніколи не зберігайте дублянки в пластикових пакетах – відсутність доступу повітря може негативно вплинути на збереження хутра.

Для захисту від молі, покладіть у полотняний мішечок декілька кульок парадихлорбензолу – це кращий засіб захисту від комах.

Поради по догляду за виробами з текстилю

1. У Вас на одязі пляма?

Якщо у Вас на одязі пляма, і ви не знаєте її походження, то краще нічого з нею не робити. Оброблені неправильно плями або запрані, потім дуже складно видаляти, а інколи неможливо. Довіртеся в даному випадку професіоналам, здайте річ у хімчистку.

2. У Вас пляма від крові?

Якщо у Вас на одязі пляма від крові, то краще замити її холодною водою. Врахуйте, що від високої температури білок крові згортається та перетворюється на дуже складно видаляєму субстанцію. Необхідно враховувати, що існують тканини, які не терплять дії води, вони можуть дуже сильно пошкодитись.

3. Не залишайте брудні речі або речі з плямами на тривалий час без обробки!

Бруд та плями мають властивість закріплюватися на тканині, тим самим, руйнуючи її. Бруд є живильним середовищем для різних мікроорганізмів, для яких тканина це «їжа».

4. Не періть вдома пухові куртки та пальта!

При пранні в домашніх умовах верхнього одягу пух збивається, і його дуже важко повернути в первинний стан. Погано розподілений пух починає гнити, через що з'являються плями на поверхні речі, а також неприємний запах.

5. Не варто піддавати вироби з шерсті або шовку дії води в домашніх умовах!

Подібні тканини дуже легко сідають. Звертайтеся до професіоналів.

6. Жуйка на улюбленій речі?

Не намагайтеся самостійно позбавитися жуйки! Зіткнувшись з проблемою виведення жуйки, дуже часто ми удаємося до безглуздих способів вирішення цієї проблеми. Проте, у результаті звертаємося до професіоналів. Радимо Вам не витрачати час, а дозволити вирішити цю проблему фахівцям хімчистки.

7. У Вас на одязі пляма від фарби?

Якщо у Вас на одязі пляма від фарби, то можна акуратно очистити ацетоном. Але радимо спочатку спробувати на найменш помітному місці, оскільки можно зіпсувати колір. Якщо ж немає можливості заздалегідь спробувати, то краще відразу звернутися до професіоналів!

8. Не кожній бирці з дозволами на який-небудь вид обробки можна вірити!

Дуже часто маркування несе помилкову інформацію. З обережністю відносьтесь до виробів, на яких відсутні подібні бирки. Серйозна фірма по виробництву одягу обов'язково прикріпить таку бирку до речі або вкаже всі рекомендації по догляду за річчю. Будьте уважні до своїх улюблених речей!

Поради по догляду за виробами зі шкіри

• Чистити щоденно дублянки можна лише м'якою щіткою, щіткою з натурального каучуку, а шкіряні вироби – ледве вологою м'якою тканиною.

• Намагайтеся не залишати надовго виробу із замші, нубука і дублянки на дуже яскравому сонячному або електричному світі. Під його впливом вироби світлих і яскраво виражених тонів можуть придбати жовтуватий або брудно-сірий відтінок.

• Пам'ятаєте, що особливо шкідливо діє на вироби з шкіри та замші сіль, якою взимку посипають дороги. Під її дією на виробах можуть утворюватися сліди. Тому після повернення додому обов'язково почистіть поділ виробу.

• Якщо на вулиці волога погода – не кваптеся вішати дублянку або шкіряне пальто у шафу. Спочатку просушіть річ, але обов'язково далеко від джерел тепла. Не сушіть виріб феном, не кладіть на батарею.

• Використовуйте для зберігання дублянок і шкіряних виробів лише широкі плічки. Ніколи не зберігайте дублянки у пластикових пакетах – відсутність доступу повітря може негативно вплинути на збереження хутра. Для захисту від молі покладіть у полотняний мішечок декілька кульок парадихлорбензолу – це кращий засіб захисту від молі.

• Пам'ятайте, що самі «легко вразливі» місця дублянок – це передній волан подолу, край рукавів і кишень. Саме ці місця найчастіше видають «вік» дублянки.

• Намагайтесь не носити сумку через плече, вузький ремінець може пошкодити ворс дублянки і залишити слід.

• При користуванні парфумами або дезодорантами, уникайте їх потрапляння на на ворс дублянки , вони можуть залишитися важко видаляємі плями.

• Якщо на поверхні речі все-таки з'явилася пляма, не намагайтеся вивести її в домашніх умовах самостійно. Ви можете «закріпити» пляму, що зробить подальше видалення складним навіть для фахівців.

• Чистити дублянки, шкіряні та замшеві речі рекомендується в спеціалізованій хімчистці не рідше ніж один раз на рік, бажано після закінчення сезону. Вироби, які не пройшли хімічну обробку, можуть більше постраждати від молі.

Поради по догляду за виробами з хутра

Догляд за хутром:

Для того, щоб Ваша улюблена шубка не втратила свою привабливість, необхідно правильно доглядати хутро. Ось декілька корисних рад:

• Хутро любить холод та боїться тепла, сонця, вологи і хімічних препаратів. На світу він блідне і втрачає колір.

• Зберігати хутро потрібно у вільному темному просторі. Вашій шубці буде тісно у "набитому" гардеробі. Хутру потрібне повітря. Не треба ховати шубу в поліетиленовий чохол-пакет. Їй необхідна циркуляція повітря, яке оберігає мездру від висихання. Чохол має бути зшитий із спеціального - пористого матеріалу або з натуральної тканини не дуже щільного переплетення.

• Також не варто зберігати хутро в ящиках і валізах - він може пом'ятися і втратити первинну форму.

• Вішати шубу треба на широкі плічки, а не на плоскі дротяні вішалки.

• Будьте обережні з прикрасами. Не приколюйте їх до хутра, гострі застібки можуть його зруйнувати. Теж саме відноситься і до ремінців сумок. Якщо ви наділи шубу, краще узяти сумочку у руки.

• Намагайтеся уникати попадання на мездру парфумів, лаку для волосся і алкоголю - це може зіпсувати хутро.

• Якщо ви випадково попали під дощ, то у жодному випадку не кваптеся використовувати для просушування шуби огрівальні прилади і інші джерела тепла! При неправильній сушці хутро може покоробитися і зіпсуватися. Промоклу шубу необхідно повісити на плічки в провітрюваному приміщенні, виключивши попадання прямих сонячних променів.

• І останнє. Бажано виробляти спеціальне чищення хутра один раз на рік.